ΑΠΙΘΑΝΟΣ Μοράντ, έκανε το κάρφωμα της χρονιάς και την τάπα της χρονιάς στο ίδιο παιχνίδι (vid)

Πράγματα και θαύματα από τον Τζα Μοράντ, ο οποίος στον αγώνα με τους Πέισερς πρόσφερε στον κόσμο το κάρφωμα της χρονιάς και την τάπα της χρονιάς μέχρι στιγμής.

Τζα Μοράντ σημαίνει θέαμα. Αυτά που κάνει ο σταρ των Γκρίζλις χάρη στα τρομερά του αθλητικά προσόντα ξεπερνούν κάποιες στιγμές την λογική. Κόντρα στους Πέισερς (νίκη με 130-112 του Μέμφις) φρόντισε να το θυμίσει αυτό στον κόσμο, αφού μέσα στο ίδιο παιχνίδι πρόσφερε στον κόσμο την τάπα της χρονιάς και το κάρφωμα της χρονιάς!

Η αρχή έγινε από τον σταρ των Γκρίζλις στην τρίτη περίοδο του αγώνα, όταν πήρε στο κυνήγι τον Μπένεντικτ Μάθουριν και… πέταξε, κολλώντας την μπάλα στο ταμπλό, σε μία τρομερή τάπα. Ήταν τόσο τρελό αυτό που έκανε μάλιστα, που οι διαιτητές στην αρχή μέτρησαν το καλάθι, αφού πίστεψαν ότι έκοψε παράνομα την μπάλα, πριν αλλάξουν την απόφασή τους έπειτα από εξέταση του VIDEO.

Δείτε την φάση:

Λίγα λεπτά αργότερα ο Μοράντ όμως αποφάσισε να κάνει ξανά θόρυβο. Αφού λοιπόν έστησε ένα Pick and Roll με τον Σάντι Αλντάμα, βρήκε χώρο πάτησε γερά και κάρφωσε με μανία στο πρόσωπο του Τζέιλεν Σμιθ, τρελαίνοντας τον κόσμο.