Κερυνιώτικη κατάθεση ψυχής!

Υψηλό σκορ, ένταση, μαχητικότητα και άρνηση για ήττα ήταν κάποια στοιχεία από το παιχνίδι της ΠΑΕΕΚ με τον Φοίνιξ. Απόδειξη, ο αγώνας κρίθηκε σε δύο παρατάσεις, με το σκορ να φτάνει στα επίπεδα ΝΒΑ!

Όσοι βρέθηκαν στο κλειστό της Δασούπολης απόλαυσαν εκπληκτικό παιχνίδι μεταξύ της ΠΑΕΕΚ και του Φοίνιξ. Οι δύο ομάδες έλυσαν της διαφορές τους σε δεύτερη παράταση, με την ομάδα από την κατεχόμενη Κερύνεια να… λυγίζει την αντίσταση του Φοίνιξ με 99-97.
Η ομάδα των Χρίστου και Κοιλαρά αγωνίστηκε μόλις με επτά παίκτες στη σύνθεση της και υπέρβαλαν εαυτό για να κερδίσουν. Από την άλλη, προβλήματα είχαν και οι φιλοξενούμενοι που αγωνίσθηκαν χωρίς τον Τίγκα, ενώ ο Περικλέους αποχώρησε στο πρώτο ημίχρονο λόγω τραυματισμού.

Πλέον, η σειρά βρίσκεται στο 1-1 και τα πάντα θα κριθούν σε τρίτο και καθοριστικό αγώνα, με τον Διγενή Μόρφου να περιμένει αντίπαλο στους τελικούς…