Κεραυνός – Ζήνωνας 61-57: Ερυθροκίτρινη επάνοδος με νίκη!

Με νίκη επανήλθε (μετά από απουσία ενός έτους) ο Κεραυνός στο Γυναικείο Πρωτάθλημα!

Στην αναμέτρηση που τελείωσε πριν από λίγο στην αίθουσα «Κ. Παπαέλληνας», τα ερυθροκίτρινα (νεαρά) κορίτσια του Βλάντο Ζάριτς, νίκησαν τη νεοσύστατη ομάδα του Ζήνωνα με 61-57.

Όπως δείχνει και η τελική διαφορά, το παιχνίδι κρίθηκε στα σημεία, με τα κορίτσια του Κεραυνού, να έχουν πιο καθαρό μυαλό στα τελικά χρονικά σημεία και έτσι, να καταφέρνουν να φθάσουν στη νίκη!

Μια νίκη, που σφραγίστηκε χάριν σε 2 εύστοχες βολές της Παναγιώτας Κυριάκου, σε 4 προσπάθειες και ενώ πριν, η ομάδα της Λάρνακας είχε μειώσει σε 59-57.

Στο ημίχρονο, το σκορ ήταν ισόπαλο (29-29), ενώ στο 30`, ο Ζήνωνας είχε προηγηθεί με 42-46, αλλά η πιεστική άμυνα του γηπεδούχου στην 4η περίοδο, αποδείχθηκε βαρόμετρο πάνω στο οποίο κρίθηκε ο τελικός νικητής.